دستگاه قهوه ساز

نحوه تمیز کردن آسیاب قهوه

نحوه تمیز کردن آسیاب قهوه

چه از دستگاه قهوه‌ساز فیلتری استفاده کنید و چه از فرنچ پرس، تقریبا همه متخصصان قهوه بر این باورند که یک فنجان عالی با دانه‌های قهوه‌ی برشته‌شده و تازه آسیاب شده آغاز می‌شود. به‌محض شکسته‌شدن پوسته‌ی خارجی دانه‌ی قهوه، روغن‌های فرار که عطروطعم را ایجاد می‌کنند شروع به تبخیرشدن می‌کنند. آسیاب‌کردن دانه‌ها در خانه درست قبل از دم‌کردن قهوه، بیشترین طعم را به ارمغان می‌آورد – اما روغن‌ها و تفاله‌هایی را باقی می‌گذارد که نیاز به تمیزکردن دارند.
اکثر علاقه‌مندان به قهوه از آسیاب برقی استفاده می‌کنند، اما آسیاب‌های دستی همچنان در دسترس هستند. مدل‌های برقی به دو نوع تیغه‌ای و دیسکی تقسیم می‌شوند. آسیاب‌های تیغه‌ای از تیغه‌ای با چرخش سریع برای خردکردن دانه‌های قهوه استفاده کرده و در اندازه‌های مختلف و با قیمت مناسب عرضه می‌شوند. آسیاب‌های دیسکی از دو صفحه دندانه‌دار تخت یا یک صفحة دندانه‌دار مخروطی برای آسیاب‌کردن قهوه استفاده می‌کنند. کافی‌شاپ‌ها از آسیاب‌های مخروطی گران‌تر استفاده می‌کنند زیرا آسیابی یکنواخت‌تری را ارائه می‌دهد.
هر نوع آسیابی را که انتخاب می‌کنید، باید به‌درستی تمیز شود تا از تجمع روغن‌های دانه‌ها جلوگیری شود. این روغن‌ها می‌توانند به‌سرعت اکسید شوند و طعم قهوه‌ی شما را خراب کنند.

هر چند وقت یکبار باید آسیاب قهوه را تمیز کنیم؟

اگر هر روز از آسیاب قهوه خود استفاده می‌کنید، توصیه می‌شود هر هفته یک تمیزکاری سریع انجام دهید. در صورت عدم حذف منظم روغن‌های حاصل از دانه‌ها، آنها فاسد شده و بوی بد و طعم نامطلوبی ایجاد می‌کنند. حتی آسیابی که به‌ندرت استفاده می‌شود، قبل از نگهداری باید تمیز شود تا روغن‌ها از آن پاک شده و در صورت نیاز، تازه و آماده‌به‌کار باشد.

تجهیزات و مواد موردنیاز برای تمیزکردن آسیاب قهوه

• حوله میکروفایبر: برای خشک‌کردن قطعات پس از شستشو استفاده می‌شود.
• لگن یا کاسه بزرگ: برای خیساندن و شستن بطری‌ها استفاده می‌شود.
• فرچه بطری با برس‌های سفت: برای تمیزکردن داخل بطری‌ها از رسوبات و آلودگی‌ها استفاده می‌شود.
• اسفنج غیر ساینده: برای تمیزکردن قسمت بیرونی بطری‌ها بدون ایجاد خراش استفاده می‌شود.
• 4/1 پیمانه برنج خام: می توانید از هر نوع برنج خام که در دسترس دارید استفاده کنید.
• مایع ظرف‌شویی: از هر نوع مایع ظرف‌شویی که معمولاً استفاده می‌کنید می‌توانید استفاده کنید.
• قرص تمیزکننده آسیاب قهوه (اختیاری): این قرص‌ها به طور خاص برای تمیزکردن آسیاب قهوه طراحی شده‌اند و می‌توانند به ازبین‌بردن روغن‌ها و بقایای قهوه کمک کنند. اگر آسیاب قهوه شما بوی بدی می‌دهد یا قهوه شما طعم تلخی دارد، استفاده از این قرص‌ها می‌تواند مفید باشد.

همچنین بخوانید
چگونه یک کافی شاپ سیار راه اندازی کنیم؟

 

تجهیزات و مواد موردنیاز برای تمیزکردن آسیاب قهوه

چگونه تیغه آسیاب را تمیز کنیم؟

هنگام تمیزکردن آسیاب قهوه تیغه‌ای، باید از ماده‌ای جاذب برای جمع‌آوری روغن چسبیده به تیغه و محفظه آسیاب استفاده شود. قرص‌های تمیزکننده آسیاب ساخته شده از دانه‌های طبیعی در فروشگاه‌های قهوه‌فروشی یا به‌صورت آنلاین در دسترس هستند. یا می‌توانید از برنج ساده، خشک و بدون پخت استفاده کنید.
1. اضافه‌کردن برنج یا قرص تمیزکننده آسیاب: یک‌چهارم پیمانه برنج خشک و خام یا مقدار توصیه شده قرص تمیزکننده آسیاب را به قیف آسیاب تیغه دار اضافه کنید.
2. آسیاب‌کردن: آسیاب را روشن کنید و تا زمانی که تمام برنج یا قرص‌ها به پودر ریز تبدیل شوند، آن را روشن نگه دارید.
3. خاموش‌کردن آسیاب: پس از پودر شدن برنج، آسیاب را خاموش کرده و دوشاخه آن را از پریز برق جدا کنید.
4. خالی‌کردن مخزن آسیاب: ابتدا مخزن آسیاب را از برنج خالی کنید، سپس پودر برنج آسیاب شده را مستقیما درون سطل زباله بریزید. چند ضربه محکم به پهلوهای سطل زباله بزنید تا به خارج‌شدن کامل پودر برنج آسیاب شده از مخزن، خصوصا قسمت‌های گیرکرده، کمک کنید.
5. تمیزکردن: ابتدا یک دستمال میکروفایبر بدون پرز را کمی مرطوب کنید و با آن داخل مخزن آسیاب را پاک کنید. اطراف تیغه‌ها را بادقت بیشتری تمیز نمایید. برای تمیزکردن اثر انگشت یا هرگونه آلودگی از روی بدنه آسیاب، مجدداً دستمال را مرطوب کرده و سطح خارجی را پاک نمایید.

 

چگونه تیغه آسیاب را تمیز کنیم؟

تمیزکردن آسیاب قهوه با تیغه مخروطی

آسیاب‌های قهوه با تیغه مخروطی کمی پیچیده‌تر تمیز می‌شوند. این آسیاب‌ها از نظر اندازه و شکل کلی متفاوت هستند، اما همه آنها، از جمله آسیاب‌های دستی، قبل از تمیزکردن باید جدا شوند. همیشه برای دستورالعمل‌های تمیزکردن مدل خاص خود، به دفترچه راهنمای کاربر مراجعه کنید.
1. جداسازی مخزن آسیاب قهوه: از آنجایی که اکثر آسیاب‌های دنده‌ای دارای مخزنی بزرگ برای نگه‌داری دانه‌های قهوه هستند، تمیزکردن باید زمانی انجام شود که مخزن خالی باشد. مخزن، درپوش و هر واشر قابل جداشدنی را با دست در سینک ظرف‌شویی با آب داغ و صابونی بشویید. سپس به‌خوبی با آب داغ آبکشی کرده و با دستمال میکروفایبر خشک کنید.
2. روشن‌کردن آسیاب: در صورت امکان، آسیاب را روشن کنید و بگذارید چند ثانیه کار کند تا هرگونه باقی‌مانده‌ی ذرات قهوه که بین تیغه‌های سایشی گیرکرده است، کاملاً آسیاب شود. سپس بلافاصله دوشاخه را از برق بکشید.
3. شستشوی قطعات: با استناد به دفترچه راهنما، تمام قطعاتی که با دانه‌های قهوه در تماس هستند، مانند سینی جمع‌آوری تفاله، را جدا کنید (به‌غیراز آسیاب). قطعات جدا شده را با دست، در سینک پرازآب داغ و صابونی، با استفاده از یک اسفنج نرم بشویید، با آب داغ آبکشی کرده و با یک حوله میکروفایبر خشک کنید.
4. جداسازی و تمیزکردن تیغه آسیاب: ابتدا تیغه‌های آسیاب را جدا کنید، فرقی نمی‌کند تیغه تخت یا مخروطی باشد (این کار ممکن است به یک پیچ‌گوشتی نیاز داشته باشد). از یک برس محکم برای شل کردن و پاک‌کردن تفاله‌های قهوه چسبیده به سطح تیغه‌ها استفاده کنید. سپس با یک‌پارچه میکروفیبر خشک، تیغه‌ها را پاک‌کرده و هرگونه روغن باقی‌مانده را جذب کنید. به‌هیچ‌وجه از آب و صابون برای شستن تیغه‌ها استفاده نکنید، زیرا باعث زنگ‌زدگی آن‌ها می‌شود.
5. سرهم کردن آسیاب قهوه: پس از اینکه تمام اجزا تمیز و کاملاً خشک شدند، آسیاب قهوه را دوباره سرهم‌بندی کنید و آماده استفاده است.

همچنین بخوانید
درباره تمپر اتومات چه می دانید؟

 

تمیزکردن آسیاب قهوه با تیغه مخروطی

نکات کلیدی برای تمیزکردن آسیاب قهوه با قرص

درصورتی‌که به‌جای تمیزکردن دستی آسیاب، از قرص‌های پاک‌کننده آسیاب قهوه استفاده می‌کنید، حتماً دستورالعمل روی بسته بندی را برای تعداد قرص مناسب مطالعه کنید. پس از آسیاب‌کردن قرص‌ها، حدود ۳۰ گرم (یک اونس) دانه قهوه به مخزن آسیاب اضافه کنید. اجازه دهید دانه‌ها از آسیاب عبور کنند و سپس تفاله قهوه آسیاب شده را دور بریزید و محفظه را به‌خوبی بشویید تا هرگونه باقی‌مانده قرص پاک‌کننده از بین برود.

نکاتی برای تمیز نگه‌داشتن آسیاب قهوه برای مدت طولانی‌تر

• برای اینکه آسیاب قهوه خود را برای مدت طولانی‌تری تمیز نگه دارید، پس از هر بار استفاده، پودر و تفاله قهوه اضافی را با برس تمیز کنید.
• تمیزکردن منظم آسیاب قهوه بهترین کیفیت را برای فنجان قهوه شما به ارمغان می‌آورد و همچنین بهترین عملکرد را ارائه می‌دهد.
• اگر قصد ندارید برای مدت زمانی از آن استفاده کنید، قبل از نگهداری آسیاب قهوه را به طور کامل تمیز کنید.

سخن پایانی

با رعایت نکات ذکر شده در این مقاله، گامی مهم در جهت ارتقا کیفیت قهوه خود برداشته‌اید. تمیزکردن منظم آسیاب قهوه، کلید اصلی استخراج طعم‌های ظریف و عطر دل‌انگیز قهوه در هر فنجان است.
با تمیزکردن منظم آسیاب قهوه، نه‌تنها از قهوه‌ای با طعم عالی و عطر دل‌انگیز لذت خواهید برد، بلکه عمر دستگاه خود را نیز افزایش خواهید داد. به خودتان و ذائقه‌تان احترام بگذارید و بهترین قهوه را با آسیاب قهوه تمیز خود تجربه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *