وبلاگ

مقایسه بسکت پرتافیلتر تحت فشار و بدون فشار

مقایسه بسکت پرتافیلتر تحت فشار و بدون فشار

اگر به هر طریقی با اسپرسو و دستگاه‌های اسپرسوساز ارتباط داشته باشید، قطعاً نام بسکت پرتافیلتر یا همان سبد پرتافیلتر به گوشتان خورده است. اما سبدهای پرتافیلتر دارای دو نوع بسکت پرتافیلتر تحت‌فشار و سبد پرتافیلتر بدون فشار هستند که در ادامه توضیح بیشتری درباره آنها خواهیم داد:

سبد پرتافیلتر چیست؟

می‌توان گفت بسکت پرتافیلتر، بخش جدایی‌ناپذیر هر دستگاه اسپرسوساز محسوب می‌شود. این سبد فلزی وظیفه نگه‌داشتن قهوه آسیاب شده را در حین فرایند عصاره‌گیری بر عهده دارد. به‌گونه‌ای که آب جوش تحت‌فشار از سبد پرتافیلتر عبور نموده و این سبد با حفظ تفاله‌های قهوه، عصاره آن را از سوراخ‌های ریز انتهایی خود عبور می‌دهد.
اما انتخاب نوع مناسب آن می‌تواند بر طعم و کیفیت قهوه شما تأثیر بسزایی بگذارد. در این مقاله به بررسی تفاوت‌های دو نوع بسکت پرتافیلتر رایج، یعنی تحت‌فشار و بدون فشار می‌پردازیم.

 

سبد پرتافیلتر چیست؟
تفاوت سبد پرتافیلتر تحت‌فشار و بدون فشار

سبدهای پرتافیلتر تحت‌ فشار و بدون فشار، دو مدل رایج موجود در بازار هستند که از نظر ظاهری تفاوت مشخصی با یکدیگر دارند. به‌طورکلی بسکت‌های پرتافیلتر تحت فشار، دارای یک سوراخ کوچک در قسمت بیرونی و سوراخ‌های زیادی در قسمت داخلی هستند. درحالی‌که سبدهای پرتافیلتر بدون فشار، سوراخ‌های کوچکِ زیادی در دو طرف خود دارند. اما اگر بخواهیم به‌صورت کامل‌تر و دقیق‌تر به جزئیات و تفاوت آنها بپردازیم باید موارد زیر را نیز در نظر بگیریم:

سبد پرتافیلتر تحت فشار

سبد پرتافیلتر تحت فشار، دارای دولایه یا جداره است که دیواره داخلی آن از سوراخ‌های زیاد و دیواره خارجی از یک سوراخ تشکیل شده و این دولایه به یکدیگر پرس شده‌اند. از طرفی فضای موجود بین دو دیواره، فشار ثابتی در داخل سبد ایجاد می‌نماید که به استخراج یکسان قهوه، حتی با آسیاب نامناسب یا قهوه نامرغوب، کمک می‌کند.
اسپرسوهای تولید شده توسط این نوع سبد معمولاً از کرمای خوبی برخوردار بوده و برای قهوه‌های آسیاب شده دانه‌درشت نیز کاربرد دارد. همچنین افراد مبتدی در این زمینه می‌توانند به‌راحتی از این ابزار استفاده کنند.

همچنین بخوانید
پرشر سوئیچ + نقش آن در دستگاه اسپرسوساز

مزایای استفاده از سبد پرتافیلتر تحت فشار

از مزایای عمده استفاده از سبد قهوه پرتافیلتر تحت فشار می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
• استفاده آسان و مناسب برای مبتدیان
• عصاره‌گیری قهوه با طعم قوی و غلیظ
• نیاز به مهارت کمتری در آسیاب قهوه
معایب استفاده از سبد پرتافیلتر تحت فشار
استفاده از این نوع سبد در کنار ویژگی‌ها و مزایای ویژه‌ای که دارد دارای معایبی از جمله موارد زیر نیز هست:
• طعم قهوه می‌تواند کمی تلخ و خشن باشد
• عدم کنترل دقیق بر فرایند عصاره‌گیری
• عدم امکان ایجاد طعم‌های ظریف و پیچیده

سبد پرتافیلتر تحت فشار

بسکت پرتافیلتر بدون فشار

سبد پرتافیلتر بدون فشار، دارای یک دیواره ساده با سوراخ‌های متعدد است که قهوه آسیاب شده در آن، در معرض فشار مستقیم آب قرار می‌گیرد و به استخراج طعم‌های ظریف و پیچیده قهوه کمک می‌کند.
سبدهای پرتافیلتر بدون فشار، امکان کنترل بهتر عصاره‌گیری و تهیه اسپرسو و درنتیجه اطمینان از کیفیت قهوه را برای باریستاها فراهم می‌کنند.
همچنین این نوع سبد برای پودر قهوه‌های دانه‌ریز و نرم مناسب است.

مزایای استفاده از سبد پرتافیلتر بدون فشار

ازجمله مزایای استفاده از سبدهای پرتافیلتر بدون فشار می‌توان موارد زیر را نام برد:
• امکان ایجاد طعم‌های متنوع و ظریف در قهوه
• کنترل دقیق بر فرایند عصاره‌گیری
• مناسب برای قهوه‌های باکیفیت و آسیاب شده اصولی
معایب استفاده از سبد پرتافیلتر بدون فشار
• نیاز به مهارت بیشتر در آسیاب قهوه و تکنیک عصاره‌گیری
• احتمال تغییر در کیفیت قهوه در صورت عدم مهارت کافی

بسکت پرتافیلتر بدون فشار

عوامل مؤثر در انتخاب پرتافیلتر مناسب

انتخاب نوع بسکت پرتافیلتر به عوامل مختلفی از جمله میزان مهارت باریستا در استفاده از پرتافیلتر و فرایند عصاره‌گیری قهوه، نوع دستگاه اسپرسوساز و همچنین نوع قهوه مورداستفاده، بستگی دارد.
همچنین بسکت‌های پرتافیلتر، معمولاً از جنس استیل ضدزنگ یا پلاستیک ساخته می‌شوند که بسکت‌های استیل ضدزنگ، بادوام‌تر و بهداشتی‌تر هستند؛ اما قیمت بالاتری دارند؛ بنابراین تعیین بودجه نیز یکی دیگر از عوامل تهیه پرتافیلتر مناسب محسوب می‌شود.

همچنین بخوانید
ایروپرس چیست و طرز کار با آن به چه صورت است؟

 

نکات مهم استفاده از سبد پرتافیلتر

• از قهوه آسیاب شده مناسب استفاده کنید. قهوه آسیاب شده باید به‌ اندازه کافی ریز باشد تا آب به طور کامل از آن عبور کند، اما نه آن‌قدر ریز که باعث انسداد سوراخ‌های سبد شود.
• قهوه را به طور یکنواخت در سبد بریزید. این کار به ایجاد جریان آب یکنواخت از طریق قهوه کمک می‌کند.
• قهوه را به طور مناسب فشرده کنید. فشرده‌سازی قهوه در ایجاد طعم و غلظت مناسب در قهوة اسپرسو تأثیرگذار است.
• سبد را به طور صحیح در دستگاه قرار دهید. اگر سبد به‌درستی در دستگاه قرار نگیرد، ممکن است قهوه نشت کند یا طعم آن بد شود.

 

نکات مهم استفاده از سبد پرتافیلتر
سخن پایانی

بسکت‌های پرتافیلتر در ظرفیت‌های مختلف (مانند تک شات، دو شات و سه شات) موجود هستند. انتخاب ظرفیت مناسب به تعداد فنجان قهوه‌ای که می‌خواهید تهیه کنید بستگی دارد. همچنین پس از هر بار استفاده از بسکت پرتافیلتر، باید آن را به طور کامل با آب گرم و شوینده ملایم بشویید. باقی‌ماندن قهوه در سبد می‌تواند طعم قهوه بعدی شما را تحت تأثیر قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *