وبلاگ

آشنایی با نحوه تعمیرات اسپرسوساز نوا

آشنایی با نحوه تعمیرات اسپرسوساز نوا

اسپرسوساز Nova یکی از اسپرسوسازهای معروف در بازار است. اسپرسوسازهای این برند ژاپنی در مدل‌های مختلفی موجود هستند و حجم و قدرت‌های متفاوتی دارند. برای اینکه این دستگاه‌ها از بهترین کارایی و عملکرد برخوردار باشند، باید در زمان‌های مناسبی مورد سرویس یا تعمیر قرار بگیرند. در این مطلب راجع به تعمیرات اسپرسوساز نوا صحبت کرده و نکات مهم راجع به نگهداری از این دستگاه را بیان خواهیم کرد.

محبوبیت اسپرسوسازهای نوا در بازار جهانی

نوا یک شرکت ژاپنی بوده که چندین سال است در زمینه تولید لوازم خانگی و محصولات الکترونیکی فعالیت دارد. این شرکت در طی بیش از 35 سال فعالیت خود، محصولاتی برقی و خانگی زیادی را روانه بازار کرده و به شهرت و محبوبیت زیادی دست پیدا کرده است. در حال حاضر یکی از دلایل محبوبیت‌ این برند ژاپنی، تولید دستگاه‌های اسپرسوساز مختلف است که در مدل‌های مختلفی در بازار موجود هستند. اسپرسوسازهای نوا هر کدام از توان و فشار بخار متفاوتی هستند و برای محیط‌های خاصی مناسب می‌باشند. افراد می‌توانند با توجه به محیط کافی شاپ یا رستوران خود، یک ماشین اسپرسو نوا با توان و قدرت مناسب خریداری نمایند. همچنین میتوان برای منازل نیز از انواع اسپرسوسازهای خانگی نوا استفاده کرده و یک مدل مناسب آن را برای خانه خریداری کرد.

دلیل اهمیت تعمیر و سرویس‌دهی اسپرسوساز Nova چیست؟

 

دلیل اهمیت تعمیر و سرویس‌دهی اسپرسوساز Nova چیست؟

 

اسپرسوسازها از لوازم مهم کافی شاپ و رستوران به حساب می‌آیند و باید همواره از عملکرد صحیحی برخوردار باشند. در صورتی که این دستگاه‌ها دچار نقصی شده و در عملکردشان خللی وارد شود، نمیتوان یک نوشیدنی با کیفیت با آنها تهیه کرد. برای همین باید همواره از کارایی و سلامت صحیح دستگاه آگاه بوده و در صورت وجود مشکل آن را برطرف کرد. علاوه بر این در صورتی که دستگاه‌ها در زمان مناسب تعمیر یا سرویس‌دهی نشوند، ممکن است به سایر قطعات آن آسیب وارد شود و هزینه زیادی را بر دوش فرد قرار دهند. بنابراین بسته به میزان استفاده از دستگاه، آن را در بازه‌های زمانی منظم سرویس‌دهی کنید و در صورت وجود مشکل خیلی زود آن را برطرف نمایید.

تعمیر اسپرسوساز نوا را به چه کسی بسپاریم؟

اگر از دستگاه اسپرسوساز صنعتی نوا برخوردار هستید و قصد تعمیر یا سرویس آن را دارید، بهتر است در ابتدا به سراغ یکی از شعبه‌های تعمیرگاه مجاز نوا بروید. در صورت عدم دسترسی به این شعبات، می‌توانید تعمیر دستگاه را به یک شرکت معتبر بسپارید. شرکت رپیتون یکی از شرکت‌های معروف و معتبر در زمینه تعمیر دستگاه‌های اسپرسوساز و قهوه ساز است. شما می‌توانید تعمیر دستگاه اسپرسوساز خود را به این شرکت بسپارید و ظرف مدت کوتاهی تحویل بگیرید. شرکت رپیتون علاوه بر تعمیرات اسپرسوساز نوا، تعمیر سایر برندهای اسپرسوساز و قهوه ساز را نیز انجام می‌دهد. کافیست با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید و از شرایط تعمیر اسپرسوساز صنعتی مطلع شوید.

تعمیرات اسپرسوساز نوا در تهران به صورت حضوری

 

تعمیرات اسپرسوساز نوا در تهران به صورت حضوری

 

یکی از شاخصه‌های اصلی شرکت رپیتون، اعزام نیروهای تعمیرکار به محل مشتری است. اعزام نیروی تعمیرکار به محل مورد نظر مشتریان، امتیازات زیادی برای آنها دارد. یکی از این امتیازات عدم مراجعه به شرکت تعمیرکار و حمل دستگاه است. از آنجایی که بیشتر دستگاه‌های اسپرسوساز صنعتی از وزن و ابعاد بزرگی برخوردارند، حمل و جابجایی آنها با سختی همراه خواهد بود. بنابراین بهترین کار برای تعمیر و سرویس‌دهی آنها این است که از یک نیروی تعمیرکار برای حضور در محل استفاده کرد. همچنین تردد در سطح شهر با این دستگاه‌ها کار سختی بوده و نیاز به یک وسیله نقلیه مناسب برای این کار می‌باشد. بنابراین با درخواست اعزام نیروی تعمیرکار از شرکت رپیتون، میتوان این مشکلات را برطرف کرده و به راحتی دستگاه را در محل سرویس‌دهی کرد. کارشناسان رپیتون در سریع‌ترین زمان ممکن در محل حاضر می‌شوند و به عیب‌یابی و رفع مشکلات دستگاه می‌پردازند.

همچنین بخوانید
پرشر سوئیچ + نقش آن در دستگاه اسپرسوساز

هزینه تعمیر دستگاه اسپرسوساز نوا به چه صورت است؟

تعرفه تعمیرات دستگاه اسپرسوساز نوا توسط رپیتون، قیمت ثابتی بوده و توسط اتحادیه مشخص می‌شود. افراد می‌توانند با خیال آسوده دستگاه خود را برای تعمیر به این شرکت بسپارند و هزینه منصفانه‌ای بابت آن پرداخت نمایند. هزینه تعمیرات اسپرسوساز نوا بستگی به میزان و نوع آسیب‌دیدگی دستگاه دارد. هر چقدر دستگاه از مشکل پیچیده‌تر و زمان‌برتری برخوردار باشد، هزینه تعمیر آن بیشتر خواهد بود. علاوه بر این اگر دستگاه نیاز به تعویض قطعه داشته باشد، هزینه قطعه بر روی قیمت نهایی فاکتور افزوده خواهد شد. بنابراین هزینه تعمیر اسپرسوسازهای نوا بستگی به میزان مشکل دستگاه دارد. شما می‌توانید در ابتدا با بررسی مشکل دستگاه از هزینه تعمیر آن مطلع شوید و سپس برای تعمیر اقدام نمایید.

بررسی چند مشکل رایج در دستگاه اسپرسوساز نوا

 

بررسی چند مشکل رایج در دستگاه اسپرسوساز نوا

 

 • خروج صدای بیش از حد پمپ از دستگاه اسپرسوساز نوا

در صورتی که در حین کار با صدای زیاد پمپ دستگاه مواجه شدید، می‌توانید در ابتدا از چند راهکار استفاده نمایید. در ابتدا مخزن دستگاه اسپرسوساز را بررسی کنید و از پر بودن آن مطلع شوید. سپس به دانه‌های قهوه توجه کنید و ببینید آیا در اندازه مناسبی آسیاب شده‌اند یا نه. در صورتی که قهوه‌های مورد استفاده اندازه بسیار درشتی داشته باشند، ممکن است باعث بروز این مشکل در دستگاه شوند. بنابراین با به کارگیری قهوه با اندازه ریز، یک بار دیگر دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که پس از استفاده از قهوه با دانه‌های ریز مشکل خروج صدا از پمپ همچنان باقی بود، بهتر است دستگاه را به یک تعمیرکار بسپارید.

 • کم شدن فشار دستگاه اسپرسوساز نوا و رفع مشکل آن

فشار دستگاه اسپرسوساز باید همواره مناسب باشد تا بتوان یک نوشیدنی با کیفیت و مرغوب تهیه کرد. بنابراین اگر دستگاه اسپرسوساز نوا از فشار پایینی برخوردار بود، بهتر است در ابتدا برای عیب‌یابی آن اقدام نمایید. فشار کم دستگاه می‌تواند ناشی از چند مورد باشد. یکی از مهمترین این موارد، مربوط به بخش واشر گروپ دستگاه است. در صورتی که در بخش واشر گروپ دستگاه مشکلی ایجاد شده باشد، در فشار ماشین اسپرسو اثر زیادی خواهد گذاشت. معمولا زمانی که مدت طولانی از دستگاه بدون سرویس‌دهی استفاده می‌شود، واشر گروپ دچار استهلاک می‌شود. مستهلک شدن این قطعه تاثیر بدی روی دستگاه می‌گذارد و در عملکرد و کارایی آن خلل ایجاد می‌کند. بنابراین بهتر است هر سال برای تعویض واشر گروپ اقدام کرده و از یک واشر گروپ جدید و اورجینال به جای آن استفاده کرد. شما می‌توانید این قطعه را از فروشگاه رپیتون خریداری کرده و برای دستگاه خود استفاده نمایید.

 • وجود تفاله در دستگاه اسپرسوساز نوا

یکی دیگر از ایرادات دستگاه اسپرسوساز، وجود تفاله در آن است. این مشکل معمولا به دلیل خرابی فیلترهای دستگاه رخ می‌دهد. در صورتی که فیلتر دستگاه خراب شده و نتواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد، شاهد تفاله‌های قهوه درون دستگاه خواهید بود. در این زمان باید برای تعویض فیلتر اسپرسوساز نوا اقدام کنید و از یک فیلتر جدید برای آن استفاده نمایید. در صورتی که در تعویض فیلتر اسپرسوساز مشکل داشته باشید، می‌توانید این کار را به تعمیرکاران رپیتون بسپارید.

 • گرم نشدن دستگاه اسپرسوساز نوا

در صورتی که دستگاه اسپرسوساز نوا به درستی گرم نشود، مشکل می‌تواند ناشی از عدم برق‌رسانی دستگاه باشد. در این شرایط بهتر است در ابتدا کابل دستگاه و جریان برق را بررسی کنید و از صحت و سلامت آنها مطمئن شوید. در صورتی که در این بخش مشکلی وجود نداشته باشد، گرم نشدن دستگاه می‌تواند به دلیل خرابی المنت باشد. المنت یکی از قطعات مهم دستگاه است و در گرم کردن آن تاثیر زیادی دارد. بنابراین بهتر است المنت دستگاه را نیز بررسی کرده و در صورت نیاز آن را تعویض نمایید.

 • روشن نشدن دستگاه اسپرسوساز نوا

در صورتی که با اتصال کابل دستگاه به برق اسپرسوساز روشن نشود، بهتر است اول پریز برق، دو شاخه و کابل دستگاه مورد بررسی قرار بگیرند. اگر اشکالی در این بخش‌ها مشاهده نشود، باید به سراغ بررسی اتصالات داخلی دستگاه رفت. هر گونه قطع‌شدگی و اتصالی‌های کوچک در بخش داخلی دستگاه، می‌تواند باعث عدم کار کردن دستگاه شود. بهتر است برای بررسی این موارد از یک تعمیرکار درخواست کمک نمایید و از تعمیر خودسرانه اسپرسوساز بپرهیزید. چرا که در صورت عدم آشنایی با ساختار داخلی دستگاه، ممکن است به قطعات و خود دستگاه آسیب وارد نمایید و مشکل را بیشتر و پیچیده‌تر نمایید.

همچنین بخوانید
استرینر بار سرد چیست؟

مشکل سرد بودن قهوه در اسپرسوساز نوا

 

مشکل سرد بودن قهوه در اسپرسوساز نوا

در صورتی که قهوه خروجی از اسپرسوساز نوا دمای مناسبی نداشته و سرد بود، باید به چند مورد توجه داشته باشید. مواردی چون خرابی المنت دستگاه، ایراد در بخش ترموستات و ترموفیوز و همچنین خراب بودن برد دستگاه میتواند در این زمینه موثر باشند. بنابراین در صورت نیاز به تعویض المنت اسپرسوساز خود بپردازید و حتما فنجان خود را قبل از سرو نوشیدنی، پیش گرم کنید.

مشکل عدم خروج آب از اسپرسوساز نوا

در صورتی که به تازگی به خرید اسپرسوساز نوا پرداخته‌اید، عدم خروج آب از آن میتواند به دو دلیل باشد. اولین دلیل این است که دستگاه را هواگیری نکرده‌اید. در واقع باید در راه اندازی اولیه اسپرسوساز نوا به هواگیری بپردازید تا هوا از داخل پمپ خارج شود و آب بتواند در مسیر جریان پیدا کند. دلیل دیگر هم این است که دستگاه دچار رسوب شده است. در واقع اگر دستگاه را به تازگی خریده باشید و پس از مدتی استفاده از آن دچار مشکل عدم خروج آب شوید، احتمالا مسیرهای جریان آب دچار جرم و رسوب شده است و باید برای رسوب زدایی دستگاه اسپرسوساز اقدام شود. برای رسوب زدایی ماشین اسپرسو میتوانید هم از متخصصین این امر کمک بگیرید و هم خودتان با استفاده از راهکارهای موجود، به انجام این کار بپردازید.

دیگر علل مربوط به خارج نشدن آب از اسپرسوساز

 

دیگر علل مربوط به خارج نشدن آب از اسپرسوساز

به طور کلی اگر دستگاه اسپرسوسازتان با مشکل عدم خروج آب مواجه شد، چندین عامل در این زمینه موثر است که در اینجا به آنها اشاره می‌کنیم:

 • مخزن دستگاه از آب کافی برخوردار نبوده و باید برای پر کردن آن اقدام شود. در صورتی که اسپرسوساز از مخزن آب برخوردار است، باید در گام اولیه به بررسی آن پرداخته و از وجود آب در آن مطمئن شد.
 • پرتافیلتر دستگاه بیش از حد پر است. این یعنی اگر در پرتافیلتر حجم زیادی از قهوه را جا داده و آن را به سختی به هدگروپ وصل کرده باشید، آب میتواند به سختی از آن عبور کند و یا خروج مناسبی نداشته باشد.
 • دانه‌های قهوه بسیار ریز هستند و امکان عبور آب از آنها وجود ندارد. در واقع باید دانه‌های قهوه در حد مناسبی آسیاب شوند تا آب بتواند بدون چسبندگی از آن خارج شود.
 • املاح و سختی آب زیاد است و آب نمیتواند به دلیل انسداد سریع لوله‌ها به خوبی جریان پیدا کند. برای این کار بهتر است از آب با سختی پایین استفاده کنید تا هم مزه نوشیدنی بهتر شود و هم دستگاه دیرتر دچار رسوب گردد.
 • دستگاه دچار خرابی پمپ و یا هوا گرفتگی در بخش پمپ شده است. در صورتی که پمپ به وسیله قهوه مسدود شده باشد، آب نمیتواند از آن عبور کند. برای این کار باید به جرم گیری دستگاه پرداخته تا عبور آب همچون اول شود.
 • شیر برقی اسپرسوساز خراب بوده و یا شیر ورودی بسته است. در صورتی که دستگاه به شکل مستقیم به شیر آب وصل می‌شود، باید از باز بودن شیر ورودی آن اطمینان حاصل پیدا کرد. برای همین بهتر است به این موضوع نیز توجه شده و باز یا بسته بودن شیر چک شود.

جمع بندی

اسپرسوسازهای نوا از معروفترین اسپرسوسازهای موجود در بازار هستند و طرفداران زیادی دارند. این دستگاه‌ها نیز همچون دیگر دستگاه‌ها نیاز به سرویس‌دهی و تعمیر به موقع دارند و باید در بازه‌های زمانی کوتاهی مورد بررسی قرار بگیرند. در صورتی که در سرویس و تعمیرات اسپرسوساز نوا کوتاهی شود، به دستگاه و قطعات آن آسیب‌های زیادی وارد خواهد شد. برای تعمیرات اسپرسوساز نوا می‌توانید از تعمیرکاران رپیتون درخواست کمک نمایید تا مشکل دستگاه در کوتاهترین زمان ممکن برطرف شود. پس از بازدید و عیب‌یابی دستگاه، هزینه تعمیر اسپرسوساز مشخص شده و به فرد اعلام خواهد شد. هزینه تعمیرات اسپرسوساز نوا بستگی به نوع مشکل و تعویض قطعات آن خواهد داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *