وبلاگ

بهترین مارک اسپرسوساز 1402

بهترین مارک اسپرسوساز 1402

با مشخص شدن مزایا و فواید نوشیدنی قهوه، افراد زیادی به مصرف آن گرایش پیدا کرده‌اند. قهوه از طعم و عطر خوبی برخوردار است و در حال حاضر به یکی از بهترین نوشیدنی‌ها در جهان تبدیل شده است. همین عامل موجب شده تا افراد زیادی به سراغ خرید اسپرسوساز بروند و از آن جهت سرو نوشیدنی‌های مورد علاقه خود استفاده نمایند. از طرفی برای تهیه نوشیدنی‌های اسپرسو در کافی شاپ، نیاز به خرید اسپرسوساز صنعتی است. حال با توجه به تعدد زیاد مدل‌ها و برندهای اسپرسوساز موجود در بازار، برخی افراد در انتخاب و خرید این دستگاه‌ها با کمی چالش مواجه می‌شوند. از این رو ما قصد داریم به بهترین مارک اسپرسوساز در سال 1402 یا 2023 میلادی اشاره داشته باشیم و با خصوصیات این دستگاه‌ها بیشتر آشنا شویم.

انواع دستگاه اسپرسوساز

برای اینکه بتوان بهترین دستگاه اسپرسوساز را خریداری کرد، باید با انواع مدل‌های آن در بازار آشنا بود. در اینجا به انواع اسپرسوساز بر اساس سطح کاربری اشاره می‌کنیم:

 • اسپرسوساز خانگی: اسپرسوسازهای خانگی برای آن دسته از افرادی مناسب است که قصد دارند در منزل خود به سرو نوشیدنی‌های قهوه و اسپرسو بپردازند. این ماشین‌ها از تنظیمات زیادی برخوردار نیستند و کار با آنها نسبت به سایر اسپرسوسازها راحت‌تر است.
 • اسپرسوساز نیمه اتوماتیک: از اسپرسوساز نیمه صنعتی یا نیمه اتومات میتوان هم در منازل و هم در کافی شاپ‌های کوچک استفاده کرد. افرادی که دوست دارند در منزل خود بهترین نوشیدنی اسپرسو را سرو کنند، میتوانند از این دستگاه‌ها استفاده کنند و روند سرو نوشیدنی را سرعت ببخشند. بسیاری از عملیات آماده کردن قهوه با این دستگاه به صورت اتومات و توسط خود دستگاه صورت می‌گیرد. مابقی آن نیز باید توسط خود شخص انجام شود.
 • اسپرسوساز تمام اتومات: اسپرسوسازهای تمام اتوماتیک از بهترین دستگاه‌های اسپرسو در بازار هستند و با فشردن یک یا دو دکمه خیلی سریع نوشیدنی را آماده می‌کنند. این دستگاه‌ها فشار و زمان شات را حفظ می‌کنند و اغلب قابلیت برنامه ریزی دارند. زمانی که پرتافیلتر در این دستگاه‌ها جا زده می‌شود، بقیه عملیات توسط خود دستگاه انجام می‌شود. یعنی عصاره گیری به طور اتومات شروع شده و سر تایم خود به خود قطع می‌شود. برای همین روند سرعت آماده کردن نوشیدنی با این دستگاه، از سایر دستگاه‌ها بسیار بیشتر است.
 • دستگاه‌های Pod: دستگاه‌های Pod زیر مجموعه‌ای از دستگاه‌های تمام اتوماتیک به حساب می‌آیند و شامل دستگاه‌هایی مانند نسپرسو می‌باشند. در این دستگاه‌ها از یک بسته از قبل پر شده از قهوه استفاده می‌شود و نوشیدنی خیلی سریع آماده می‌شود.

بهترین مارک‌ اسپرسوساز خانگی چیست؟

 

بهترین مارک‌ اسپرسوساز خانگی چیست؟

 

برندهای اسپرسوساز خانگی همچون دیگر انواع اسپرسوسازها، از تنوع زیادی برخوردار هستند و مدل‌های بسیار متنوعی دارند. هر یک از این مارک‌ها از شیوه منحصربفردی در طراحی و تولید اسپرسوساز برخوردار هستند و سطوح کیفیتی مختلفی را تحت پوشش قرار می‌دهند. برای همین است که افرادی که قصد خرید اسپرسوساز خانگی دارند، در انتخاب و خرید آنها با کمی چالش روبرو می‌شوند.

حال در رابطه با بهترین برند اسپرسوساز خانگی میتوان به چند برند مطرح در این زمینه اشاره کرد. برند دلونگی یکی از بهترین برندها در این صنعت است و از تنوع کالایی زیادی برخوردار می‌باشد. اسپرسوساز دلونگی در مدل‌های مختلفی موجود است که از میان آنها هم میتوان به مدل ECP35.31، BCO421، BCO420 و EC850M اشاره کرد. برند مباشی نیز از دیگر برندهای مطرح در این زمینه است که به دلیل عرضه محصولات متنوع و قیمت مناسب، به شهرت و اعتبار زیادی در بازار جهانی دست پیدا کرده است. اسپرسوساز مباشی یک برند ژاپنی است که کیفیت بسیار خوبی دارد. از جمله مدل‌های این برند نیز میتوان به مدل‌های ECM 2016، ECM 2031، CEM-301 و ECM 2023 اشاره کرد.

همچنین بخوانید
مقایسه بسکت پرتافیلتر تحت فشار و بدون فشار

چند فاکتور مهم برای خرید اسپرسوساز

 • برای خرید بهترین مارک اسپرسوساز، بودجه خود را مشخص کنید و سعی کنید بودجه بالایی برای این کار در نظر بگیرید. چرا که برندهای مطرح معمولا دستگاه‌های خود را با قیمت بالاتری نسبت به برندهای ناشناخته عرضه می‌کنند.
 • پیش از خرید اسپرسوساز، انتظارات خود را از دستگاه در نظر بگیرید و سپس به سراغ خرید مدل مناسب بروید. برخی از دستگاه‌ها برای سرو قهوه‌های ساده کار راه‌انداز هستند و با وجود آنها نیازی به خرید اسپرسوساز حرفه ای و پیچیده نمی‌باشد.
 • برای خرید اسپرسوساز به فضای آشپزخانه منزل یا کافی شاپ خود توجه داشته باشید تا دچار کمبود فضا نشوید.
 • سعی کنید به سراغ خرید دستگاه‌هایی بروید که از کاربری ساده‌تری برخوردار هستند و به راحتی مورد نظافت قرار می‌گیرند.

معرفی بهترین مارک های اسپرسوساز در سال 1402

 

معرفی بهترین مارک های اسپرسوساز در سال 1402

 

معمولا برندهای مطرح اسپرسوساز، همواره از فروش بیشتری برخوردار هستند و سهم زیادی از فروش بازار را به خود اختصاص می‌دهند. بهترین مارک‌های اسپرسوساز در این سال هم تقریبا همان برندها و مارک‌های معروفی هستند که نام آنها را بارها شنیده‌ایم. با این حال مجددا در اینجا به معرفی این برندها می‌پردازیم:

 • برند دلونگی Delonghi

همانطور که در بخش‌های قبلی اشاره کردیم، دلونگی یکی از برندهای معروف تولید کننده اسپرسوساز است. این برند هم در تولید اسپرسوسازهای خانگی و هم در تولید اسپرسوسازهای صنعتی نقش زیادی دارد و دستگاه‌ها را با بالاترین کیفیت ممکن روانه بازار می‌کند. در حال حاضر این برند به دلیل طیف متنوع دستگاه‌ها و همچنین تحت پوشش قرار دادن قیمت‌های مختلف، به یکی از برندهای پرفروش در بازار ایران تبدیل شده است.

در رابطه با قدمت برند Delonghi باید اشاره شود که این برند بیش از 120 سال قدمت دارد و کار خود را با تولید دستگاه‌های گرم کننده و هواساز شروع کرده است. پس از گذشت مدت زمانی هم چرخه تولید خود را گسترش داده و وارد حیطه ساخت لوازم خانگی نظیر اسپرسوساز شده است.

 • برند مباشی Mebashi

از دیگر مارک‌های مطرح اسپرسوساز در سال 1402 باید به برند مباشی اشاره کرد. همانطور که گفته شد مباشی یک برند ژاپنی است و از نظر کیفیت در جایگاه بسیار بالایی قرار دارد. با این که قدمت برند مباشی کمتر از دلونگی است، اما در زمینه تولید اسپرسوسازهای مختلف بسیار خوب ظاهر شده است و از سال شروع فعالیت خود یعنی سال 2012 میلادی، دستگاه‌های متنوعی را به بازار عرضه کرده است. از ویژگی‌های اسپرسوسازهای Mebashi میتوان به طراحی خلاقانه و جذاب اشاره کرد. دستگاه‌های این برند از طراحی بسیار زیبایی برخوردار هستند و در عین حال کیفیت و قدرت بالایی دارند.

 • برند نوا Nova

در میان اسامی بهترین اسپرسوسازهای موجود در بازار، نام اسپرسوساز نوا نیز همیشه به چشم می‌خورد. برند نوا در بازار ایران به شهرت زیادی دست پیدا کرده است که بیشتر شهرت و محبوبیت آن، به خاطر عرضه اسپرسوسازهای خوش قیمت و خوش ساخت بوده است. برند Nova هم یک برند ژاپنی است و از نظر قدمت و تجربه با برند مباشی نزدیکی زیادی دارد. با اینکه تنوع اسپرسوسازهای نوا در حد سایر برندهای اشاره شده نیست، اما دستگاه‌های این برند به دلیل کیفیت بالا در زمره بهترین اسپرسوسازها قرار می‌گیرند.

 • برند فیلیپس Philips

برند فیلیپس یکی از شناخته شده‌ترین برندها در زمینه تولید لوازم خانگی است. Philips در عرصه تولید لوازم خانگی بسیار خوب ظاهر شده است و توانسته به فروش و شهرت زیادی در این زمینه برسد. نام این برند در لیست بهترین مارک اسپرسوساز هم دیده می‌شود. Philips بیشتر بر روی ساخت اسپرسوسازهای تمام اتوماتیک و صنعتی تمرکز دارد و دستگاه‌های فول آپشن با قابلیت‌های متنوعی را به بازار عرضه می‌کند. مخزن آسیاب قهوه از ویژگی‌های مشترک در تمام اسپرسوسازهای فیلیپس است. برخی از مدل‌های حرفه‌ای و بسیار پیشرفته آن هم از مخزن شیر برای تهیه خودکار نوشیدنی‌هایی چون لته، کاپوچینو، موکا و ماکیاتو برخوردار هستند. بنابراین اگر به دنبال بهترین دستگاه اسپرسوساز صنعتی هستید، میتوانید آن را از میان مدل‌های برند فیلیپس جستجو نمایید.

 • برند سنکور Sencor

برند سنکور Sencor

برند سنکور هم از برندهای معروف اسپرسوساز در جهان است. شاید نام این برند در ایران زیاد شنیده نشده باشد، اما برند Sencor از قدیمی‌ترین برندهای ژاپنی است که در حال حاضر در کشور جمهوری چک فعالیت می‌کند. از جمله ویژگی‌های اسپرسوسازهای برند سنکور هم میتوان به طراحی منحصربفردشان اشاره کرد.

همچنین بخوانید
بسکت قهوه و انواع آن

بهترین مارک اسپرسوساز را از کجا خریداری کنیم؟

برای خرید بهترین دستگاه اسپرسوساز، از مراکز و فروشگاه‌های معتبر اقدام کنید. اگر به دنبال خرید اسپرسوساز نو و آکبند هستید، بهتر است به سراغ نمایندگی‌های فروش اسپرسوساز بروید تا بتوانید از گارانتی و خدمات پس از فروش نیز بهره مند شوید. در صورتی هم که قصد خرید اسپرسوساز صنعتی دست دوم دارید، میتوانید از شرکت‌ها و فروشگاه‌های فعال در این زمینه اسپرسوساز مورد نظر خود را تهیه نمایید.

شرکت رپیتون از جمله شرکت‌های مطرح و باسابقه در زمینه فروش انواع دستگاه اسپرسوساز به صورت دست دوم است. همچنین در این فروشگاه لوازم دیگری چون بلندر و میکسر، سماور و بویلر، آسیاب قهوه و سایر لوازم جانبی به فروش می‌رسد. بنابراین اگر به دنبال خرید تجهیزات کافی شاپی هستید، میتوانید از این فروشگاه اقدام کنید و اقلام مورد نیاز خود را با قیمت بسیار مناسب خریداری نمایید. شرکت رپیتون علاوه بر فروش دستگاه، در زمینه تجهیز و راه اندازی کافی شاپ و همچنین تعمیر انواع اسپرسوساز و آسیاب قهوه صنعتی فعالیت دارد.

 جمع بندی

اگر به دنبال بهترین مارک اسپرسوساز در سال 1402 هستید، میتوانید از میان برندهای اشاره شده در متن یکی را در نظر بگیرید. هر یک از این برندها از سابقه خوبی در زمینه تولید اسپرسوساز برخوردار هستند و مدل‌های متنوعی را در کارنامه خود دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *