وبلاگ

نحوه تمیزکاری دستگاه اسپرسو ساز

دستگاه اسپرسو، همانند دستگاه های دیگر برای اینکه طول عمر زیادی داشته باشند نیاز به رسیدگی منظم و مداوم دارد، لذا برای اینکه بخواهیم قهوه با کیفیت و مرغوبی را تجربه کنیم باید آن را به صورت روزانه تمیز نماییم. دستگاه های اسپرسوساز خانگی را با توجه به میزان مصرفی که داریم، میتوان آن را به صورت هفتگی یا ماهیانه تمیزکنیم.

با توجه به این که یکی از ترکیبات قهوه چربی است ، اگر این چربی از روی دستگاه پاک نشود به مرور بر روی طعم و عطر قهوه اثر میگذارد،به همین دلیل چون این قطعات در تماس مستقیم با دانه ها هستند، باید تمامی اجزا و قطعات دستگاه اسپرسوساز را به صورت منظم تمیز کرده و در نگهداری آن دقت نماییم.

ابزار لازم جهت تمیزکاری

اگر تمیزکاری دستگاه اسپرسوساز به صورت مستمر و مداوم انجام نگیرد کیفیت محصول کاهش می یابد و درنتیجه با محصولی پر از روغن و عطر و طعم ناخوشایند مواجه می شویم. برای اینکه بتوانیم تمیزکاری دستگاه اسپرساز را به خوبی و به صورت اثر بخش انجام دهیم، نیازمند ابزارهای مناسبی هستیم، این ابزارها شامل موارد زیر میباشد:

  1. پارچه (ترجیجا پارچه ای نرم باشد)
  2. برس هدگروپ
  3. میزکننده ماشین اسپرسو
  4. فیلترکور جهت پورتافیلتر

Back flushung

از یک فیلتر کور در هدگروپ جهت back flushung سیستم داخلی مطابق با دستور العمل های سازنده استفاده نمایید. در این فرآیند با فلاش شدن آب و محلولی که برای تمیزکاری دستگاه استفاده می شود، روغن های مانده و قدیمی که در دستگاه جمع شده بودند از بین خواهند رفت، پس از این کار شست و شوی دستگاه را آنقدر ادامه می دهیم تا هرگونه پسماندی که در دستگاه باقی مانده است را از بین ببریم. این روش برای نگهداری از شیر سلونوئیدی سه طرفه در دستگاه که جریان آب را کنترل می کند استفاده میگردد، و اگر این شیرحالت چسبندگی داشته باشد و گیر کند، در این صورت دستگاه به طور کامل باز و بسته نمیشود و همین امر باعث بی کیفیت شدن اسپرسو در زمان عصاره گیری می شود.

همچنین بخوانید
ترکیبات موجود در قهوه

اسکرین شاور و سبد فیلتر

اسکرین شاور

برای زدودن و تمیز کردن روغن و چربی هایی که در اسکرین شاور و سبد فیلتر رسوب کرده می توانیم از آب و مواد شوینده میتوانیم استفاده کنیم.برای این کار سبد فیلتر و پورتافیلتر در ظرف آب گرم و پودر شوینده غوطه ور میکنیم،لذا باید سبد را از پورتافیلتر جدا کنیم و هر دو قطعه را به مدت ۱۰ دقیقه در درون این محلول قرار دهیم تا به آرامی روغن ها نرم شود و به راحتی از دستگاه جدا شود و همین باعث میشود زمان کمتری را صرف تمیز کردن دستگاه بگذاریم.

هدگروپ رامیتوانیم با دقت با یک پارچه یا حوله نمناک و یا با استفاده از یک قلموی سیلکونی تمیز نماییم.

تمیز کردن اسکرین شاور نیز همانند سبد فیلتر درون مایع تمیز کننده قرار میدهیم و بعد از آن با آب میشوییم و سر جای خود نصب میکنیم و پیچ هایش را میبندیم‌. در بعضی از دستگاه های اسپرسو که اسکرین شاور با پیج سرجای خود بسته نمیشود توصیه می گردد این کار را انجام ندهیم زیرا ممکن است در زمان نصب به مشکل برخورد کنیم و به دستگاه آسیب بزنیم.

نازل بخار

نازل بخار

پس از هر بار استفاده از نازل بخارباید آن را با یک پارچه ی نمناک و یا شوینده مخصوص نازل بخار، تمیزکنیم. با باز کردن پیچ بخار، اجازه می دهیم تا مقداری بخار خارج شود این کار باعث میشود تا مواد شمیایی خشک شده از داخل نازل خارج شود. برای تمیز کردن داخل نازل از برس های مخصوص داخل نازل نیز میتوانیم استفاده کنیم.

سینی چکانه

سینی چکانه

برای اینکه سینی چکانه تمیز و عاری از مواد شیمیایی باشد باید آن را در پایان هر شیفت کاری تمیز نموده و پسماندهای اسپرسو را که روی سینی جمع میشود را از سینی خارج کرده و بعد از آن سینی را در جای خود قرار دهید.

همچنین بخوانید
آسیاب قهوه دوزر دار و بدون دوزر

رسوب‌زدایی دستگاه اسپرسو

یکی از کارهایی که برای تمیزکاری دستگاه اسپرسو باید انجام دهید، رسوب‌زدایی است. از آنجایی که آب دارای املاح است، سبب ایجاد رسوب در دستگاه می‌شود. برای همین بهتر است هر 3 ماه یک بار برای زدودن رسوب‌های دستگاه اقدام کنید. برای این کار می‌توانید از قرص‌های حاوی اسید سیتریک استفاده کرده و دستگاه را اسیدشویی کنید. بسیاری از افراد به جای استفاده از اسیدشویی و مواد حاوی اسید سیتریک از سرکه، آبلیمو و یا جوش شیرین استفاده می‌کنند. استفاده از اسید سیتریک و سرکه از متداولترین راه‌های رسوب‌زدایی دستگاه اسپرسو در منزل است. برای همین در اینجا به طرز تمیزکاری دستگاه با این مواد می‌پردازیم:

برای اسیدشویی دستگاه اسپرسوساز باید مخزن آن را به نسیت دو به یک از آب گرم و سرکه پر کنید. اگر در خانه اسید سیتریک داشته باشید، می‌توانید به مقدار دو قاشق از آن نیز اضافه کنید. سپس به مدت 1 ساعت اجازه دهید تا محلول درون مخزن باقی مانده و لکه‌های سفید قهوه‌ای روی سطح آن ظاهر شوند. این لکه‌ها نشانگر پاکسازی دستگاه و رفع رسوبات هستند. پس از گذشت یک ساعت می‌توانید مخزن دستگاه را با آب گرم شستشو داده تا بوی سرکه از بین برود. برای اطمینان خاطر می‌توانید یک بار اجازه دهید تا چرخه آب در دستگاه طی شده تا اگر سرکه یا اسید سیتریکی در آن باقی مانده است، از آن خارج شود.

رسوب‌زدایی دستگاه اسپرسو و تمیزکاری آن سبب مزایای زیادی می‌شود. مهمترین مزایایی که این کار دارد این است که عمر دستگاه اسپرسوساز بیشتر شده و طعم قهوه کیفیت بیشتری پیدا خواهد کرد. دلیل آن هم این است که وجود رسوب یا هرگونه آلودگی در دستگاه، بر کیفیت و طعم قهوه اثرگذار است. اگر در دستگاه رسوب وجود داشته باشد، روند عصاره‌گیری به صورت استاندارد پیش نرفته و یا آن مواد از طریق لوله‌های خروجی به درون فنجان قهوه انتقال پیدا خواهند کرد.

 

 

1 نظر در “نحوه تمیزکاری دستگاه اسپرسو ساز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.