وبلاگ

کدام اسپرسوساز خانگی بهتر است؟

کدام اسپرسوساز خانگی بهتر است؟

افرادی که به نوشیدن اسپرسو عادت دارند، معمولا به سراغ خرید اسپرسوسازهای خانگی می‌روند. با خرید این دستگاه میتوان در منزل نوشیدنی اسپرسو تهیه کرده و از نوشیدن آن لذت برد. حال از آنجایی که تنوع دستگاه‌های اسپرسوساز خانگی زیاد است، خرید این دستگاه برای برخی افراد چالش برانگیز می‌شود. اما اگر به چند مورد توجه شده و مشخصات فنی دستگاه مورد توجه قرار بگیرد، میتوان بهتر اسپرسوساز خانگی را خریداری کرد. در ادامه مطلب به بررسی نکات مهم در خرید اسپرسوساز خانگی می‌پردازیم و با چند مدل از این دستگاه‌ها بیشتر آشنا می‌شویم.

اسپرسوساز خانگی چیست؟

اسپرسوساز دستگاهی است که از آن جهت سرو نوشیدنی اسپرسو استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها از نظر مکانیسم و ساختار به سه دسته خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی تقسیم می‌شوند. هر یک از این اسپرسوسازها در مکان بخصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای مثال اسپرسوساز خانگی مخصوص سرو اسپرسو در منزل است و امکانات و قابلیت‌های محدودتری نسبت به دستگاه‌های صنعتی و نیمه صنعتی دارد. این دستگاه‌ها توان موتوری کمتری نسبت به دیگر دستگاه‌ها دارند و برای سرو تعداد فنجان اسپرسوی کمتر در طول روز مناسب هستند. همچنین این دستگاه‌ها از نظر اندازه پرتافیلتر با دیگر دستگاه‌ها تفاوت دارند. پرتافیلتر اسپرسوسازهای خانگی از سایز 51 برخوردار است.

مشخصات بهترین اسپرسوسازهای خانگی

 

مشخصات بهترین اسپرسوسازهای خانگی

 

اگر به دنبال خرید بهترین اسپرسوساز خانگی هستید، بهتر است به چند مورد توجه داشته باشید. در این بخش چند ویژگی مهم که باید در زمان خرید اسپرسوساز خانگی در نظر بگیرید، اشاره شده است.

  • اندازه پرتافیلتر

پرتافیلتر از اجزای مهم دستگاه‌های اسپرسوساز است. این بخش از دستگاه شامل یک سبد و دسته است که پودر قهوه آسیاب شده در داخل سبد آن قرار می‌گیرد. پس از جایگذاری پرتافیلتر در دستگاه، آب با فشار زیاد از روی قهوه عبور کرده و سبب آماده‌سازی اسپرسو می‌شود. حال توجه به اندازه پرتافیلتر در زمان خرید دستگاه اسپرسوساز مهم است. اندازه استاندارد پرتافیلتر 51 الی 58 میلی متر است. البته اندازه سبد پرتافیلتر به نوع دستگاه بستگی دارد. در حال حاضر این سبدها در سه اندازه اصلی 51 میلی متر، 54 میلی متر و 58 میلی متر تولید می‌شوند. از میان موارد اشاره شده، پرتافیلتر با اندازه 51 مختص به اسپرسوسازهای خانگی است.

  • بویلر دوگانه

خرید یک دستگاه اسپرسوساز با دیگ یا بویلر دوگانه میتواند بسیار مفید واقع شود. چرا که با خرید این دستگاه‌ها زمان کمتری برای تهیه شات‌های اسپرسو و بخار پز کردن شیر به طور همزمان نیاز است. دستگاه‌هایی که دارای یک دیگ بخار هستند، از همان بویلر برای نازل بخار و هدگروپ استفاده می‌کنند. اما دستگاه‌های دارای بویلر دوگانه هر کدام دیگ مخصوصی برای نازل بخار و هدگروپ دارند و به طور مستقل و مجزا از هم کار می‌کنند. این دستگاه‌ها گردش کار را بهتر کرده و سرو نوشیدنی‌ها را راحت‌تر می‌کنند. البته این خصوصیت بیشتر برای اسپرسوسازهای نیمه صنعتی و صنعتی حائز اهمیت است. با این حال افرادی که قصد خرید بهترین اسپرسوساز خانگی را دارند، معمولا به این مورد نیز توجه می‌کنند. لازم به اشاره است که اسپرسوسازهای مجهز به بویلر دوگانه، از قیمت خرید بالاتری برخوردار هستند.

  • قابلیت اتصال به لوله آب

اکثر ماشین‌های اسپرسو دارای مخزن آب هستند. اما تنها برخی از آنها امکان اتصال به لوله آب را دارند. این خصوصیت برای زمانی مفید است که قرار است از دستگاه برای سرو نوشیدنی‌های زیادی در طی روز استفاده شود. فقط توجه شود که در صورتی که نیاز به اتصال دستگاه به لوله آب یا دستگاه تصفیه آب است، بهتر است از افراد متخصص برای راه‌اندازی دستگاه کمک گرفته شود.

  • قابلیت کنترل دما و PID

دستگاه‌های اسپرسوساز با قابلیت کنترل دیجیتال دما و PID، از نوسانات دمای آب جلوگیری کرده و کمک می‌کنند تا دما در حالت ثابت نگه داشته شود. ثابت بودن دمای آب در حدود 195 الی 205 درجه بسیار ایده‌آل است. البته میتوان دما را بر اساس ترجیحات شخصی خود و قهوه‌های مصرفی تنظیم کرد.

همچنین بخوانید
تفاوت نانوپرسو و مینی پرسو

ملاحظات دیگر در زمان خرید دستگاه اسپرسوساز خانگی

ملاحظات دیگر در زمان خرید دستگاه اسپرسوساز خانگی

 

به جز موارد اشاره شده در بخش قبلی بهتر است چند مورد دیگر را نیز در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین اسپرسوساز خانگی را خریداری نمایید:

  • بودجه: هرچقدر برای خرید اسپرسوساز خانگی بودجه بیشتری در نظر بگیرید، میتوانید دستگاه با امکانات و قابلیت‌های بیشتری را خریداری نمایید. از سوی دیگر باید بودجه کافی برای خرید تجهیزات اضافی نظیر دستگاه آسیاب قهوه، تمپر، پیچر و غیره را نیز در نظر داشته باشید.
  • زمان سرو قهوه: هر دستگاه اسپرسوسازی بسته به مدل و نوع خود، به زمان و انرژی خاصی جهت تهیه نوشیدنی اسپرسو نیاز دارد. ماشین‌هایی که دارای یک دیگ بخار هستند، زمان بیشتری برای سرو نوشیدنی‌ها نیاز دارند. برای همین اگر زمان برایتان فاکتور مهمی بوده و قصد دارید نوشیدنی‌ها را در زمان کوتاهتری سرو کنید، به سراغ اسپرسوساز با دیگ دوگانه بروید.
  • نظافت و نگهداری: اسپرسوسازها نسبت به دستگاه‌های قهوه‌ساز به نگهداری و نظافت بیشتری نیاز دارند. با این حال بهتر است در زمان خرید اسپرسوساز مواردی نظیر بک واش یا بک فلاش و رسوب‌زدایی مورد توجه قرار بگیرد.

بهترین مارک و مدل اسپرسوساز خانگی

 

بهترین مارک و مدل اسپرسوساز خانگی

 

اسپرسوسازها در برندها و مدل‌های مختلفی در بازار موجود هستند. در این بخش به معرفی بهترین مارک و مدل اسپرسوسازها می‌پردازیم.

1. برند دلونگی

دلونگی از بهترین مارک‌های اسپرسوساز خانگی محسوب می‌شود و دستگاه‌های آن تنوع بسیار زیادی دارند. اسپرسوسازهای دلونگی در انواع تمام اتوماتیک تا معمولی عرضه می‌شوند و بسیاری از آنها برای مصارف خانگی بسیار ایده‌آل می‌باشند. اسپرسوساز دلونگی EC685 از دستگاه‌های پرفروش دلونگی است که قدرتی معادل با 1350 وات و فشاری معادل با 15 بار دارد. برای همین از آن میتوان برای تهیه روزانه چند فنجان اسپرسو در منزل استفاده کرد. اسپرسو ساز دلونگی EC850M هم از دیگر دستگاه‌های اسپرسوساز دلونگی است که از توان مصرفی 1450 وات برخوردار است. این دستگاه از یک مخزن شیر برخوردار است که از طریق آن امکان سرو نوشیدنی‌های اسپرسو مختلف وجود دارد.

2. برند نوا

نوا از دیگر برندهای مطرح در زمینه تولید لوازم خانگی از جمله دستگاه اسپرسوساز است. با این که دستگاه‌های اسپرسوساز نوا تنوع زیادی ندارند، اما به دلیل برخورداری از کیفیت و قیمت مناسب جزو دستگاه‌های محبوب محسوب می‌شوند. طراحی و ساختار این دستگاه‌ها تقریبا مشابه هم است و اغلب از استیل ضد زنگ برای ساختشان استفاده می‌شود. دستگاه اسپرسوساز نوا 128 یکی از این دستگاه‌ها است که میتواند به عنوان یک اسپرسوساز خانگی مورد استفاده قرار بگیرد. این دستگاه دارای توان 1450 وات و فشار 15 بار است و مخزنی به گنجایش 1.7 لیتر دارد. اسپرسو ساز نوا NCM 140 نیز دارای توان 1000 وات و فشار بخار 15 بار است و با استفاده از نازل بخار آن میتوان کف شیر مورد نیاز جهت سرو کاپوچینو، لته و سایر نوشیدنی‌های مشابه را تهیه کرد.

همچنین بخوانید
خاموش کردن دستگاه اسپرسوساز در شب

3. برند مباشی

مباشی از دیگر شرکت‌های پرفروش و مطرح در لیست بهترین برندهای اسپرسوساز است. این شرکت دستگاه‌های متنوعی را به بازار عرضه کرده است که از میان آنها میتوان به اسپرسو ساز مباشی ECM 2016 اشاره کرد. این دستگاه دارای توان 1350 وات بوده و فشار بخاری معادل با 20 بار اعمال می‌کند. اسپرسو ساز مباشی ECM 2031 هم که از ارزانترین اسپرسوسازهای مباشی است، به واسطه عملکرد بسیار مطلوب خود به یکی از بهترین دستگاه‌های بازار تبدیل شده است.

4. برند بوش

بوش از برندهای مطرحی است که کمتر کسی است که نام آن را نشنیده باشد. این برند که در زمینه تولید لوازم خانگی فعالیت دارد، اسپرسوسازهای متعددی را نیز به بازار عرضه کرده است. بیشتر اسپرسوسازهای بوش از سیستم قطع کن خودکار برخوردار هستند و توان و فشار بسیار بالایی دارند. این دستگاه‌ها کیفیت ساخت بسیار خوبی هم دارند و میتوانند در منزل یا کافه مورد استفاده قرار بگیرند.

قیمت اسپرسوساز خانگی چقدر است؟

قیمت خرید اسپرسوسازهای خانگی بر اساس مارک، مدل و قابلیت‌های دستگاه متغیر است. از سوی دیگر از آنجایی که این دستگاه‌ها بر اساس نرخ دلار قیمت‌گذاری می‌شوند، اغلب نوسان قیمت را تجربه می‌کنند. حال اگر به قیمت اسپرسوسازهای خانگی در بازار ایران نگاهی بیاندازیم، متوجه می‌شویم که این دستگاه‌ها از قیمت‌های بسیار ارزان تا قیمت‌های بسیار بالا موجود هستند. اسپرسوسازهای پیشرفته با کیفیت عالی، از بالاترین قیمت برخوردار هستند. این دستگاه‌ها اغلب دارای تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای نظیر صفحه نمایش لمسی، قابلیت برنامه‌ریزی و موارد دیگر می‌باشند. از سوی دیگر برخی افراد به جای خرید اسپرسوساز نو و آکبند به سراغ خرید اسپرسوساز استوک و کارکرده می‌روند تا از این طریق هزینه‌های خود را کاهش دهند. در صورتی که شما هم جزو چنین افرادی هستید و قصد خرید اسپرسوساز دست دوم با کیفیت بالا را دارید، میتوانید از طریق فروشگاه رپیتون اقدام به خرید نمایید. در این فروشگاه انواع دستگاه اسپرسوساز خانگی، صنعتی و نیمه صنعتی به صورت نو و استوک به فروش می‌رسد.

جمع بندی

در این مطلب با مشخصات بهترین اسپرسوسازهای خانگی آشنا شدیم و به چند برند مطرح سازنده دستگاه‌های اسپرسوساز اشاره کردیم. بهترین اسپرسوسازهای خانگی دستگاه‌هایی هستند که از قابلیت‌ها و امکانات متعددی برخوردار می‌باشند. این دستگاه‌ها دارای بویلر دوگانه، امکان اتصال به لوله آب و قابلیت کنترل دما و PID برخوردار هستند و سرو انواع نوشیدنی اسپرسو در منزل را در کوتاهترین زمان ممکن امکانپذیر می‌کنند. جهت خرید اسپرسوساز خانگی مورد نظر خود میتوانید از طریق شرکت رپیتون اقدام کرده و آن را با قیمت مناسب خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *